Szkoła Młodych Dam

4 października odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia z cyklu Szkoły Młodych Dam.  Dziewczynki podczas zajęć zapoznały się z zasadami dobrego zachowania przy stole, dowiedziały się co wypada, a czego absolutnie nie wypada robić.  Ponadto, jako przyszłe gospodynie dowiedziały się, jak powinien wyglądać wzorowo nakryty stół. Dziewczynki podczas zajęć poznały także  dwa sposoby składania serwetek, co sprawiło im wiele radości (efekty tej pracy widoczne są na zdjęciach).  Zajęcia miały charakter praktyczny, dziewczynki - jak na damy przystało -miały okazję zastosować wszystkie poznane zasady przy stole nakrytym porcelanową zastawą. Uczennice z entuzjazmem dopytywały kiedy odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Młodych Dam.

Pierwsze superwizje w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej

Mija wrzesień, a wraz z nim rozmowy opiekunowskie z uczniami. Dzięki realizowanej innowacji pedagogicznej mamy możliwość skorzystania z superwizji indywidualnych i grupowych. W miniony czwartek odbyły się osobno indywidualne superwizje z dyrektorami szkół oraz grupowe superwizje z kadrą Fal i osobno z kadrą Nawigatora. Wszystkie superwizje będzie realizować nasz opiekun wdrożenia, a zarazem kwalifikowany superwizer Pani Beata Pawłowicz.

WCM stopka-3

Innowacja pedagogiczna - OPIEKUNOSTWO

Motto: „Tutoring przynosi efekty tylko wtedy kiedy jest realizowany”

Nasze szkoły "Fale" i "Nawigator" są Partnerami ogólnopolskiego projektu "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej   z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole". Realizatorem projektu jest Instytut Tutoringu Szkolnego - www.tutoring.org.pl (placówka Towarzystwa Edukacji Otwartej), a projekt sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Opiekunostwo nie jest dla nas Rodziców i Nauczycieli czymś nowym, natomiast projekt w formie innowacji pedagogicznej przewiduje (w latach 2016-2018) następujące działania:

• Wdrożenie tutoringu szkolnego w 64 szkołach w całej Polsce, w 6 Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych (MOW-ach) i 6 Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii (MOS-ach),
• Przeszkolenie z zakresu tutoringu szkolnego ponad 1000 nauczycieli oraz ponad 200 pracowników MOW-ów i MOS-ów,
• Objęcie wychowawczą opieką tutorską ponad 9 tysięcy uczniów w Polsce,
• Wspieranie pracy wyszkolonych tutorów w formie superwizji i konsultacji,
• Wsparcie dyrektorów placówek wprowadzających tutoring,
• Wizyty studyjne w szkołach studyjnych,
• Rozwijanie i propagowanie metody tutoringu szkolnego oraz pedagogiki dialogu w Polsce,
• Publikacje podręcznika-poradnika tutora szkolnego.

Koordynatorem innowacji pedagogicznej jest Rafał Rak. Więcej o projekcie można przeczytać i obejrzeć na stronie projektu www.tutoringszkolny.pl

WCM stopka-3

Wręczenie różańców

W związku z przygotowaniem do I Komunni Świętej uczennice klasy II dostały dziś poświęcone różańce.

Komunia 1Komunia 2

Sprzątanie świata

Klasa III wraz, wychowawczynią p. Beatą Kłosowską, włączyła się w akcję "Sprzątania świata". Dziewczynki wyruszyły w teren zaopatrzone w rękawiczki, worki i dobre humory.  Po takim spacerze sporo śmieci trafiło tam, gdzie ich miejsce.

sprzatanie